(044)538-16-63
    (044)538 16 64

Каталог продуктів


Головна Добрива Аргумін розкислювач
Аргумін розкислювач грунту PDF Print Email

Аргумін                        

(комплекс для нейтралізації кислотності ґрунту та внесення до нього додаткових поживних речовин)

Склад: CaCO3+MgCO3 – 75% та макро- мікроелементи: N, P, K, Pb, Cd, Mn, Zn, Co,Mo,Cu,B.

Упаковка: мішок 20 кг

Норма внесення та строки застосування:
- Слабо кислий – 20кг/100м2
- Середньо кислий – 20-30кг/100м2
- Сильно кислий – 30-50кг/100м2  
  
 

Комплекс АРГУМІН вноситься  перед основним обробітком ґрунту (оранкою, перекопкою, культивацією тощо), а також на протязі всього періоду вегетації рослин.

Внесення АРГУМІНУ обумовлено дефіцитом в кислих ґрунтах такого важливого для життєдіяльності корисної мікрофлори елемента, як кальцій. Рослини на таких ґрунтах відчувають кальцієвий голод. Кальцій є поглинаючим катіоном додаючим ґрунту структуру найбільш міцну і сприятливу в сільськогосподарському відношенні. Кальцій є п'ятим по значущості для рослин елементом після азоту, фосфору, калію та сірки.

Переваги:  
 - підвищується вміст кальцію в ґрунті, якій покращує розвиток кореневої системи рослин;
покращує фізико-хімічні, біологічні властивості та повітряно-водний баланс,
- покращує структуру ґрунту;
 - завдяки АРГУМІНУ підвищується природна родючість ґрунту;
 - збільшується вміст доступних форм азоту, фосфору, калію, молібдену;
- покращуються умови живлення с/г культур, як результат підвищується врожайність і якість продукції;
- по наявності поживних речовин АРГУМІН можна порівняти з перегноєм;

 - при застосуванні АРГУМІНУ зменшуються норми внесення мінеральних добрив на 30%;

Тому кожен садівник повинен знати тип ґрунту на своїй ділянці і її особливості. І звичайно, враховувати і контролювати значення pН при вирощуванні особливо примхливих рослин. Постійний контроль за кислотністю ґрунтів, підтримання реакції ґрунтового середовища в оптимальних параметрах - запорука збереження родючості ґрунтів, отримання максимальної віддачі від мінеральних та органічних добрив.
 
Справжній господар думає не тільки про отримання максимальних урожаїв культур, але і про збереження родючості ґрунтів. Кислотність ґрунту - важливий критерій успішного росту і розвитку рослин. Кислотна деградація (декальцинація) спостерігається на значній частині території України і проявляється в зміні складу ґрунтового поглинаючого комплексу, підвищенні вмісту обмінного водню та алюмінію, зменшенні вмісту кальцію, зниженні кислотності (рН) ґрунту.
 
Причин, що обумовлюють підкислення ґрунтів, багато. Найбільш істотні з них:
- кислотні опади;
- промислові викиди, що містять сульфіди і окисли металів (у ґрунті вони утворюють сірчану  кислоту, яка  обумовлює підкислення);
- інтенсивне застосування фізіологічно кислих мінеральних добрив;
- низький рівень підживлення ґрунтів органічними добривами та внесення меліорантів;
- природний біологічний процес.
 

Дуже часто буває так, що тільки освоєна земельна ділянка, город в перші роки дає багаті врожаї. Але поступово вони зменшуються. І ті мінеральні та органічні добрива, які регулярно вносять, не допомагають. Саме неправильним внесенням добрив можна зіпсувати ґрунт, однак не всі знають, що більшість добрив мають дуже кислу реакцію. Не до кінця перепрілий компост або перегній теж дуже кислі. І отримуємо парадокс: насичуючи поживними речовинами ґрунт, ці речовини недоступні, а рослини голодують, тому що не в змозі витримати високу кислотність. Як наслідок малі врожаї овочів або зовсім ніяких. Підвищена кислотність не тільки знижує ріст і розвиток рослин, але і сприяє розвитку хвороб овочевих культур. Капуста на ґрунтах з кислою реакцією сильніше уражається килою, морква - фомозом, буряк - гниллю сердечка, цибуля - шийковою гниллю. У рослинах картоплі затримується перетворення цукрів, порушується процес утворення білків, в бульбах знижується вміст крохмалю. Продукти, вирощені на кислих ґрунтах, здатні викликати у людей хворобу Альцгеймера - різновид передчасного старіння.

         

Що ж робити, щоб уникнути підкислення ґрунту? Рекомендуємо застосувати АРГУМІН – спеціально виготовлений продукт для нейтралізації рН ґрунту та внесення до нього додаткових поживних речовин. Застосовується для нейтралізації кислотності на всіх типах ґрунтів, або на площах, де в попередніх роках застосовувалися значні кількості мінеральних добрив. В результаті застосування АРГУМІНУ вирівнюються кислотний баланс ґрунту, усувається шкідлива дія на рослини рухомого алюмінію та марганцю.

Хімічний склад ґрунту можна визначити наступним чином:
1.       Полити грудку землі оцтом, якщо «зашумить» - ґрунт лужний;
2.       З вертикальних стінок ямки, глибиною і шириною на багнет лопати, зрізати по всій глибині тонкий шари землі і добре перемішати його; зволожити дощовою або дистильованою водою і стиснути в руці разом з лакмусовим папером.
Якщо папір змінить колір на:
- червоний - ґрунт сильно кислий;
- рожевий – средньокислий; - жовтий – слабо кислий;  -
зелено-блакитний - близько до нейтрального;
 - зелений - лужний.

3.       Кислотність ґрунту можна визначити і по рослинах, які ростуть на ділянці. Типові рослини кислих ґрунтів: хвощ, щавель малий, пикульник, м’ята, подорожник, білоус, верес. На слабо кислих ґрунтах ростуть ромашка не пахуча, осот городній, пирій повзучий, берізка польова.

 

 

© 2011 Badvasy - засоби захисту рослин, насіння, добрива. Всі права захищені.