Засоби захисту проти гризунів. Як боротись з гризунами

Засоби захисту проти гризунів. Як боротись з гризунами

Засоби захисту проти гризунів. Як боротись з гризунами

Непрохані «співіснувальники» – миші та щури,  постійно супроводжують та шкодять людям. Вони завдають значних втрат врожаю, пошкоджують саджанці, дерева, запаси продукції, капостять в погребах та на складах, особливу небезпеку спричиняють розносячи інфекції такі як: лептоспоріоз, сказ, зворотній тиф, рикетсіози, енцифаліти, туляримію. Сусіди з них не найприємніші, тому приходиться шукати способи боротьби з ними.

Ще зовсім недавно з навалою гризунів люди боролися двома способами: механічним і біологічним.  Перший метод передбачає використання різних пасток, другий - це винищення за допомогою кішок і птахів. Але такі способи є малоефективними, тому почали розробляти інші надійніші методи боротьби. 


Надійні хімічні засоби проти гризунів

Родентициди є сучасними засобами захисту від гризунів, які одержують хімічним способом. Всі синтетичні родентициди об'єднані у дві групи - це препарати гострої і хронічної дії (антикоагулянти).

Препарати гострої дії характеризуються відносно швидким розвитком патологічного процесу в організмі при потраплянні до нього разової дози препарату. Перші симптоми отруєння можуть виявлятися вже через кілька годин після поглинання отруєної принади. Основний недолік - часто у гризунів може виявлятися настороженість і небажання повторного поїдання принади.

Родентициди хронічної дії характеризуються тривалим (латентним, прихованим) патологічним процесом, уповільненим розвитком отруєння при регулярному поїданні принад. Через тривалий латентний період ці препарати не викликають настороженості у гризунів і тому принади поїдаються декілька разів, майже до повного відмирання особин.

Ідеальний засіб для гризунів має бути приємним на смак та запах, щоб не викликати підозри та перестороги. Серед широкого асортименту родентицидів проти гризунів в побутових,  житлових, закритих, присадибних ділянках та на полі є безліч препаратів з різними препаративними формами.

Методи боротьби з гризунами

Біологічні Механічні Хімічні
Винищення за допомогою кішок і птахів Використання різних пасток Тістові, зернові принади, парафінові(воскові) брикети, клейові пастки

Які препарати обрати для боротьби з гризунами? 

Тістові принади:

Зернові принади:

  • Багіра зернова принада - харчова основа з натуральних компонентів, зручні для застосування у вологих місцях
  • Капкан зернова принада - зручний препарат готовий до застосування, не потребує попереднього підгодовування гризунів, відмінно поїдається шкідниками.
  • Мурін Форте мініпеллети - володіє муміфікуючим ефектом, безпечна длялюдей і навколишнього середовища.

Парафінові (воскові) брикети:

  • Талон брикети - забезпечує ефективний контроль за один прийом порції принади, має широкий спектр застосування у всіх сферах  життєдіяльності людини, універсальний, економічний та зручний у використанні
  • Багіра парафінові брикети – адекватна поведінка гризунів, після поїдання, що не викликає підозру у родичів
  • Капкан парафінові брикети - гризуни гинуть через 3-5 діб, навіть при однократному поїданні принади.
  • Ред Таблетки - готова отруйна принада для знищення та профілактики появи гризунів в домашніх умовах. Перевагою препарату є натуральні складники, що приваблюють гризунів. Загибель настає на 4-8 день після поїдання принади.

Клейові пастки:

  • Захисник пастка клейова від гризунів – ефективний проти гризунів та безпечний для людини, ефективний для моніторингу та виявлення шкідників. 

Ринок засобів проти гризунів досить широкий, щоб не розгубитися в цьому різноманітті, радимо використовувати лише перевірені препарату з високою ефективністю та помірною токсичністю.

TO_TOP